Ką visi tėvai turėtų žinoti prieš užsakant vaikui vasaros stovyklą

Pasibaigus mokslo metams dauguma tėvų pradeda mąstyti, ką daryti, kad jų vaikai visą vasarą nesėdėtų prie išmaniųjų įrenginių ir kuo naudingiau bei smagiau praleistų savo laiką. Vasaros atostogos vaikams yra gana ilgos, tuo tarpu tėvams – trumpos, todėl dažnai iškyla klausimas – kaip užimti vaiką?
Tokiose situacijose vasaros stovyklos gana dažnai būna tėvų išeitis, tačiau kai jų tiek daug, kaip pasirinkti tinkamą?

Vaikų stovykla

1. Išsikelkite prioritetus, ko jūs norite iš vasaros stovyklos. 

Dauguma stovyklų jūsų vaikams siūlo ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir galimybę išmokti naujų dalykų arba lavinti jau turimas žinias. Ko gero tiksliausia būtų stovyklas suskirstyti į sporto, sveikatingumo, menines, edukacines, kalbų, išgyvenimo ir įgūdžių lavinimo.
Visos šios stovyklų rūšys ugdo tam tikras vaiko savybes specifinių veiklų būdų, o lengvas išėjimas iš komforto zonos labai skatina socialinių įgūdžių tobulėjimą.
Taip pat, net ir laikinas aplinkos pakeitimas praplečia vaiko pasaulėžiūrą, nes jis susipažįsta su žmonėmis, kurie yra iš įvairių aplinkų, su skirtingomis patirtimis, todėl tai padeda išmokti ne tik išsakyti savo nuomonę, bet ir priimti draugo.

Užduotys vasaros stovykoje

2. Nuspręskite, kiek norite, kad jūsų vaikas būtų stovykloje.

Pagrindiniai stovyklų tipai būtų: dienos, kai vaikas stovykloje praleidžia tam tikrą dienos dalį, be nakvynės, arba su nakvyne, kai vaikas išvyksta ir grįžta numatytomis dienomis. Dažniausiai šios stovyklos yra organizuojamos įvairiose sodybose.
Jaunesniems arba ne tokiem drąsiems puikiai tinka dienos stovyklos, nes jos garantuoja vaikui užimtumą tol, kol jo tėvai dirba. Tai yra puiki galimybė, nes ilgai trunkančių atostogų metu nereikia samdyti brangiai kainuojančių auklių vaikams, aukoti darbo arba prašyti pagalbos iš artimųjų.
Stovyklos taip pat skatina vaikų savarankiškumą ir atsakingumą, nes vaikas turi pats priimti įvairius sprendimus, net ir tokius paprastus, kaip kuriam iš vaikų pasakyti “labas” ir kaip elgtis toliau, nes šalia nėra tėvų, kurie jam pasakytų, ką reikia ir ko nereikia daryti.

Pabėgimo kambarių stovykla

3. Prieš užsirezervuojant vietą vasaros stovykloje pasidomėkite, kokią konkrečiai programą ji siūlo bei koks yra kainos ir kokybės santykis.

Juk niekas nenorėtų mokėti didelių pinigų už tai, kad stovykloje jo vaikas nieko neveiktų.
Taip pat, niekas nevestų vaiko į stovyklą, kuri visiškai nenurodo jokios programos. Tai nekelia pasitikėjimo ir yra labai neprofesionalu.

4. Pieš užregistruodami vaiką į stovyklą atsižvelkite į jo norus.

Tėvų verčiamas vykti į nenorimą stovyklą, vaikas gali užsisklęsti ir pasąmoningai nepriimti gerų emocijų, tad tokia stovykla būtų visiškai neefektyvi ir gali sukelti priešiškumą tarp jūsų ir vaiko.
Tuo tarpu vaikas, į kurio nuomonę yra atsižvelgiama dar prieš stovyklą ugdys savo savarankiškumą (juk jo sprendimas turėjo įtakos), labiau pasitikės savimi ir jumis, taip pat tai leis maksimaliai išjausti gerąsias emocijas, nes vaikas ne tik nesipriešins, bet ir pats to norės. Tuo tarpu, jeigu leisite vaikui pačiam išsirinkti stovyklą ir ji jam nepatiks, vaikas pats bus atsakingas už savo sprendimą.

Vasaros stovykla pabėgimo kambariuose

5. Išsiaiškinkite ar stovykla yra prisitaikanti prie jūsų poreikių.

Jeigu jūsų vaikas yra kažkam alergiškas, dėl vienokių ar kitokių priežasčių nevalgo tam tikrų maisto produktų, turi kažkokių fobijų ar apskritai jūs dėl kažko nerimaujate, dar prieš stovyklos pradžią viską išsiaiškinkite, kad vėliau nekiltų nesklandumų.
Ne visos vasaros stovyklos garantuoja meniu, prisitaikantį prie kiekvieno vaiko, todėl derėtų iš anksto išsiaiškinti, ar stovykla atitinka jūsų poreikius.

pabėgimo kambarių stovykla

Visi šie patarimai garantuos geriausias emocijas ir įspūdžius iš stovyklos bei padės vaikui grįžti iš stovyklos patobulėjusiam.

 

Break Free taip pat organizuoja stovyklas vaikams. Daugiau apie jas: www.breakfree.lt/stovykla

Ieva Vizbaraitė
Autorius:

Aš esu Ieva, Break Free pabėgimo kambarių įkūrėja ir žmogiškųjų išteklių specialistė. Jau nuo vaikystės žinojau, kad užaugus turėsiu savo verslą. Galbūt neplanavau, kad taip anksti. 🙂 Žinau, kad esu tikrai savoje vietoje, nes nieko nėra geriau kaip matyti, kad viskas ką tu sukūrei džiugina aplinkinius.

Komentarai