10 klaidų, kurių išvengę surengsite puikią vaiko gimtadienio šventę

Vieną vakarą, visai atsitiktinai sumanėme paskaičiuoti, kiek vaikų šventė savo gimtadienius mūsų pabėgimo kambariuose ir šis skaičius buvo labai netikėtas. Virš 400 gimtadienių! Turėdami tokią patirtį, pastebėjome, su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria tėvai, organizuodami vaiko gimtadienio šventę ne namuose. Norėdami padėti Jums išvengti šių klaidų, dalinamės patarimais, kaip vaiko gimtadieniui pasiruošti lengvai ir be streso.

1. Įsiklausykite į vaiko norus.

Nebandykite jam įbrukti kažko, kas labai patinka ar atrodo įdomu Jums. Juk šventė suksis apie jį. Kartu šnekėdamiesi ir diskutuodami, galite vaikui pateikti įvairių pasiūlymų iš kurių jis galės išsirinkti, bet duokite jam apsispręsti.

Dažnai vaikas visus variantus aptars su draugais, kelis kartus pakeis nuomonę ir tik po kurio laiko rimtai nuspręs, ką norėtų veikti per savo gimtadienį. Be to, vertėtų šį dalyką išsiaiškinti likus bent mėnesiui iki šventės, kad vėliau nereikėtų priimti skubotų sprendimų ir galėtumėte išvengti visų kitų klaidų.

Vaiko gimtadienio šventė

2. Susiraskite profesionalų pramogos teikėją/organizatorių, kuris rinkoje veiktų ne trumpiau kaip 2 metus.

Sugalvoję, kokią pramogą ar atrakciją norėsite užsisakyti, paieškokite kuo patikimesnio šventės organizatoriaus.

Taip būsite tikri, kad Jūsų rezervacija niekur nedings, pramogos teikėjas staiga neužsidarys, sulauksite tinkamo aptarnavimo. Išsiaiškinti patikimą pramogos teikėją Jums padės mūsų tolimesni patarimai.

3. Apžiūrėkite vaiko šventės vietą.

Taip ne tik išsiaiškinsite kur reikės atvykti, bet ir galėsite tai daug paprasčiau apibūdinti svečiams, tad šventės dieną nei Jums, nei jiems nereikės klaidžioti.

Be to, pamatysite kaip atrodo aplinka – ar švaru, tvarkinga, šilta, kokia aptarnavimo kokybė – visa tai daug parodo apie pramogos ar šventės organizatorių.

4. Paieškokite ar paklausinėkite atsiliepimų apie vaiko pramogos organizatorių.

Lietuva nėra didelė šalis ir jei susiradote, atrodo, patikimą šventės organizatorių, nepakenktų tuo įsitikinti. Paklausinėkite savo pažįstamų – kas nors tikrai bus girdėjęs apie pramogos organizatorių. Atkreipkite dėmesį į jų įspūdžius.

Atsiliepimai iš lūpų į lūpas yra patikimiausi, bet atsiliepimai internete, ypač jeigu jų tikrai daug, taip pat gali padėti susidaryti nuomonę. Vos keli, tačiau labai geri atsiliepimai internete gali būti parašyti savininkų ir jų draugų, todėl rekomenduotumėme jais nepasikliauti.

Vaiko gimtadienio planavimas

5. Kainą išsiaiškinkite prieš atėjimą – tam, kad išvengtumėte nemalonių nesusipratimų ir po to nereikėtų ginčytis ar gadinti sau nuotaikos.

Nebijokite išklausinėti visko iki smulkmenų – kiek kainuos pramoga, papildomas šventės dalyvis (jei toks atsirastų), kiek kainuos šventimo erdvės nuoma ir kiek laiko galėsite ten būti, ar bus galimybė prasitęsti šventimo laiką, ką galėsite atsinešti.

Be to, išsiaiškinkite, ką gausite už sumokamą sumą. Galbūt sužinosite, kad pramogos organizatorius nemokamai siūlo kokių nors papildomų paslaugų, pvz.: šventinė atributika, kvietimai, fotosesija, žaidimai, renginio vedimas arba nuolaidos vaišėms, tortams ir pan.

O galbūt paaiškės, kad viskas kainuoja papildomai?

6. Nepalikite visko paskutinei dienai.

Atrodo, kad tai yra savaime aiškus dalykas, tačiau dažnai vis tiek viską paliekame paskutinei minutei. Ko gero, likus kelioms dienoms iki šventės, bus sunku rasti laisvą vietą kur švęsti, ypač jei norėsite šventę rengti savaitgalį.

Gimtadieniu pradėkite rūpintis likus kelioms savaitėms iki numatytos datos, taip sugaišite daug mažiau laiko nesėkmingoms paieškoms, nereikės rinktis prasto varianto, nes tikriausiai tik toks bus belikęs laisvas.

7. Neužsiimkite maisto ruošimu vaiko šventei.

Vaikai ne visada įvertina tėvų sugaištą laiką ir patirtą vargą gaminant, transportuojant bei serviruojant vaišes. Patirtis rodo, kad vienas geriausių pasirinkimų yra picos. Vaikams jos labai patinka.

Be to, picos kainuos pigiau nei atskiri produktai, jūsų sugaištas laikas ir sunaudota energija viską ruošiant savarankiškai. Dar vienas patarimas – rinkitės vienkartinius indus, jie nedūžta, be to, jų nereikės plauti.

Vaiko gimtadienis pabėgimo kambaryje

8. Nekvieskite per daug svečių į vaiko gimtadienį.

Dažnai vaikai pasikviečia visus savo pažįstamus, o tai dar labiau padidina ir taip nemažas gimtadienio išlaidas.

Ne kartą esame susidūrę su tokia situacija, kai vaikai į šventę prisikviečia per daug svečių, nemaža dalis jų nepasirodo, o niekas, net pats vaikas, draugo telefono numerio neturi.

Verta kviesti tik gerus draugus, kuriuos vaikas tikrai norėtų matyti savo gimtadienyje. Be to, tai turėtų būti jo bendraamžiai – juk tai vaikų gimtadienis. Didelės šventės iškėlimas atneša daug chaoso, streso, sunkiau rasti visiems tinkamą pramogą ar šventimo vietą.

9. Kvieskite svečius atvykti anksčiau (ypač tuos, kurie visada vėluoja).

Niekam nėra smagu laukti ko nors, kai jau turėtų prasidėti linksmybės. Be to, organizatorių raginimas, kad jau būtų metas pradėti, nes kitaip nespėsite, pridės tik dar daugiau įtampos.

10. Nepersistenkite su reikalavimais.

Suradę patikimą ir profesionalų pramogos/paslaugos teikėją galėsite būti ramūs, kad viskas bus gerai, išvengsite neigiamų emocijų, nes viskuo, ko reikės bus pasirūpinta. Be to, dažnai susiduriame su mamomis, kurios perdėtai rūpinasi ir bando šventę padaryti tobula.

Mūsų patarimas būtų paprastas: nekreipkite dėmesio į smulkmenas, vaikai jų net nepastebi. Atsipalaiduokite ir mėgaukitės švente. Juk svarbiausia, kad Jūsų vaikas būtų laimingas!

Vaiko gimtadienio šventimas

Norite nepamirštamos vaiko gimtadienio šventės? Peržvelkite Break Free pabėgimo kambarius, puikiai pritaikytus vaikams čia.

Ieva Vizbaraitė
Autorius:

Aš esu Ieva, Break Free pabėgimo kambarių įkūrėja ir žmogiškųjų išteklių specialistė. Jau nuo vaikystės žinojau, kad užaugus turėsiu savo verslą. Galbūt neplanavau, kad taip anksti. 🙂 Žinau, kad esu tikrai savoje vietoje, nes nieko nėra geriau kaip matyti, kad viskas ką tu sukūrei džiugina aplinkinius.

Komentarai