10 priežasčių kodėl pabėgimo kambariai yra geriausias komandos formavimo įrankis

Surasti tinkamą ir efektyvų komandos formavimo užsiėmimą gali būti tikrai sudėtinga. Daugelio komandos narių būdo bruožai yra skirtingi, todėl tam tikros veiklos kartais ne jungia, o skaldo komandą. Kaina taip pat nėra paskutinis kriterijus renkantis tinkamą komandos formavimo veiklą. Kad ir kaip būtų liūdna, išleista didelė pinigų suma tikrai negarantuoja, kad tai bus veiksmingas užsiėmimas kuriantis darnią komandą.

Jeigu mes Jums pasakytume, kad turime tokią veiklą, kuri visame pasaulyje plačiai naudojama formuojant darnią, bendradarbiaujančią ir svarbiausia laiminčią komandą? 

Šiame straipsnyje pateiksime 10 priežasčių kodėl Break Free pabėgimo kambariai yra pati geriausia komandos formavimo veikla.

Komandos motyvacija

10. Pagerina komandos motyvaciją

Jūsų darbuotojai yra pats vertingiausias įmonės turtas. Kuo laimingesni Jūsų darbuotojai, tuo geriau jie jausis, o tai tikrai atsispindės jų veiklos rezultatuose. Labai svarbu komandos formavimo metu savo darbuotojams suteikti tokių veiklų, kurios padeda jiems jaustis nugalėtojais. Pabėgimo kambariai yra puikus tokios veiklos pavyzdys, iš kambario ištrūkusi komanda patirs neišpasakytą pergalės jausmą, kuris dar ilgai motyvuos komandą – net ir sudėtingiausios užduotys jai nėra iššūkis!

Aiškus pabėgimo kambario tikslas. Žaidimo pradžioje komanda gauna aiškų tikslą – ištrūkti iš kambario per 60 minučių. Aiškus tikslas ir ribotas laikas padeda komandai sutelkti dėmesį ir dirbant kartu siekti šio tikslo. Žaidimo metu žaidėjai vieni kitus skatina ir motyvuoja dirbti greičiau ir efektyviau, kad laiku pasiektų pagrindinį tikslą.

Visuose kambariuose yra daugybė užduočių, todėl kiekvienas komandos narys galės surasti „savo“ galvosūkį, kurį išsprendęs sulauks kitų komandos narių sveikinimų ir pripažinimo. Komandai įveikti sudėtingus pabėgimo kambario iššūkius yra didelis emocinis „apdovanojimas“, kadangi komandos nariai supranta, jog kartu iškeliavo už savo komforto zonos ribų ir bendradarbiaudami bei kovodami su laiku ištrūko ir kambario.

Sujungus visus šiuos elementus atsiranda neįtikėtinas pripažinimo, bendrumo, pergalės jausmas, kuris vienija komandą ir padidina jų motyvaciją bendrai spręsti problemas ir siekti įmonės tikslų.  

Laiminga komanda

9. Pagerina komandos tarpusavio komunikaciją

Tiek pabėgimo kambaryje, tiek įmonės viduje, teisinga tarpusavio komunikacija yra vienas iš svarbiausių laiminčios komandos bruožų.

Pavyzdžiui, norint surasti ieškomo galvosūkio atsakymą, labai svarbu surasti visas dėlionės dalis. Taigi, jeigu komandos narys kažką randa ir perduoda tai likusiai komandos daliai, kitas komandos narys gali susieti tai su tuo, ką jis rado. Tai reiškia, kad tam sprendžiamas galvosūkis gali būti įveiktas efektyviau dirbant kaip komandai, o ne individualiu būdu.

Break Free pabėgimo kambariuose yra daugybė galvosūkių, kuriuos išspręsti galima tik komunikuojant tarpusavyje. Toks žaidimas gali „pralaužti“ ir tyliausius komandos narius. Visi žinome, jog garsiausiai kalbantys ne visada turi geriausias idėjas, todėl labai svarbu atsižvelgti į visų narių nuomones ir sprendimų būdus.

Tarpusavio komunikacija komandoje

8. Skatina bendradarbiavimą

Pabėgimo kambarių užduotys yra paruoštos taip, kad komandos nariai privalėtų bendradarbiauti norėdami jas įveikti. Tam tikrų galvosūkių ir fizinių iššūkių nebus įmanoma įveikti, jeigu komandos nariai kartu neatliks konkrečių veiksmų. Pvz. vienas asmuo turi nurodyti kokį konkretų veiksmą turi atlikti kitas komandos narys, o pastarasis privalo tai daryti pagal aiškius nurodymus. Neteisingai atlikus užduotį komandai nepavyks laiku įveikti Break Free pabėgimo kambario.  

Bendradarbiavimas komandoje

7. Nustato darbuotojų stipriąsias puses

Stebėdami kaip komandos nariai dirba pabėgimo kambariuose, galite identifikuoti  narių stipriąsias puses. Žinodami jų stiprybes, galite jas panaudoti įmonės veikloje.

Break Free pabėgimo kambariuose yra daugybė fizinių, loginių ir juslinių galvosūkių. Kiekvienas iš jų skirtas skirtingam žaidėjo tipui, todėl paprastai efektyviai jas įveiks būtent tie žaidėjai, kuriems užduotys ir yra skirtos. Visai nenuostabu, kad atvykus į kambarį žaidėjai stengiasi „žaisti“ pagal įmonėje jiems priskirtą rolę, tačiau įsivažiavus žaidimui tos rolės greitai pasikeičia – tyliausias įmonės darbuotojas tampa charizmatišku vadovu, o vadovas sėkmingai vykdo jam priskirtas užduotis.

Labai svarbu neapriboti savo komandos narių ir įžvelgti jų stipriąsias puses. Tik tada komanda bus apdovanota pergale ir puikia laimėjimo emocija. 

Komandos teambuilding

6. Skatina kūrybišką problemų sprendimą komandoje

Pagrindinė pabėgimo kambarių užduotis sėkmingai ir kūrybiškai pažvelgti į problemų sprendimą. Viso žaidimo metu pabėgimo kambaryje komandos susiduria su daugybe iššūkių, kurie skatina  darbuotojus kūrybiškai mąstyti ir įvertinti problemas.

Prie netradicinių užduočių pridėjus tirpstantį laiką, ugdomi įgūdžiai kitaip pasižiūrėti į problemas, o kūrybinis procesas skatina formuotis naujiems įgūdžiams.

Komanda, kuri puikiai moka spręsti problemas, apgalvoja įvairiausius sprendimų būdus, yra ta jėga, kuri gali bet kokią įmonę sėkmingai vesti į priekį.

Kūrybiškas komandos problemų sprendimas

5. Lavina komandos laiko valdymo įgūdžius

Beveik kiekviename darbe mes privalome mums paskirtas užduotis atlikti iki tam tikro termino.  Norint efektyviai pasiekti tikslą,  dažnai jį daliname į smulkesnes, greičiau įveikiamas užduotis. Kaip ir kasdieniniame darbe, taip ir Break Free pabėgimo kambariuose, komandai suteikiamas aiškus pagrindinis tikslas. Užduotis ištrūkti iš kambario per 60 minučių.  Norint jį pasiekti reikia įveikti daugybę smulkesnių ir didesnių užduočių. Komanda privalo įveikti visus trikdžius norint pasiekti užsibrėžtą tikslą.

Break Free pabėgimo kambariai suprojektuoti taip, kad užduotys būtų tikras iššūkis kiekvienai komandai, tačiau įdėjus pastangų visos jos būtų įveikiamos. Paprastai, norint įveikti pabėgimo kambarį reikia „neužsistovėti“ prie vienos užduoties. Komanda turi daug nuveikti, todėl kambariai puikiai pasitarnauja užduočių formavimo ir laiko valdymo įgūdžiams gerinti. Labai svarbu, kad komandos lyderiai efektyviai deleguotų užduotis konkretiems nariams, taip komanda turi visus šansus laimėti!

Laiko valdymas komandoje

4. Padeda identifikuoti tikruosius komandos lyderius

Bet kurioje laiminčioje komandoje mums reikia tikrų lyderių. Jūs, kaip įmonės vadovas, ieškote žmogaus, kuris būtų tinkamas šiai rolei ir padėtų vadovauti komandai. Kaip pasirinkti tokį žmogų? Tradicinis ir geras būdas yra darbo interviu, tačiau tai Jums nepadės suprasti, kaip realiose situacijose elgsis būsimas komandos vadovas.

Break Free pabėgimo kambariai suteiks vadovams galimybę pamatyti ir išgirsti kandidatą realioje situacijoje. Patekus į aplinką, kurioje ribojamas laikas ir tvyro nuolatinė įtampa, jums bus lengva identifikuoti tą asmenį, kuris turi įgimtą gebėjimą vadovauti.

Pabėgimo kambariai taip gali suteikti komandos vadovams aplinką, kurioje jie gali tobulinti vadovavimo ir valdymo įgūdžius.

Komandos lyderiai

3. Tai pigus būdas pasiekti trokštamų rezultatų

Tikriausiai žinote, kad komandos formavimo užsiėmimai gali būti labai brangūs ir tai nebūtinai reiškia, kad jie bus efektyvūs. Mūsų nuomone taip tikrai neturėtų būti! Esame tikri, kad pabėgimo kambariai yra vienas iš ekonomiškiausių būdų formuoti vieningas ir laiminčias komandas.

Jums tai kainuos  ~12 eurų asmeniui. Vienu metu į Break Free kambarius galime priimti iki 40 žmonių komandas!

Komandos užduočių sprendimas

2. Pagerina komandos sprendimų priėmimo greitį

Viena iš naudingiausių komandos vadovo savybių yra greitas ir efektyvus sprendimų priėmimas.

Versle mes turime pasikliauti žmonėmis, kurie pasitiki savimi ir greitai priima sunkius sprendimus nors ir turi ribotą informacijos kiekį. Praktikuoti šią savybę yra pakankamai sudėtinga, nes nėra daug būdų simuliuoti tokią situaciją kai reikalingas greitas sprendimas. Break Free pabėgimo kambariai tam gali puikiai pasitarnauti. Užuot pateikę esamam ar būsimam vadovui hipotetinį scenarijų, jūs galite jį pamatyti veikiantį realioje situacijoje. Pabėgimo kambariuose vadovai sprendimus priima ne tik dėl savęs, bet ir dėl visos komandos. Teisingas ir greitas sprendimas gali įtakoti visą žaidimo sėkmę. 

Darbas komandoje

1. Sukuria prisiminimus, kuriuose dalyvauja visa komanda

Kasdieninis darbas ir jame iškylančios problemos ne visada asocijuojasi su geromis emocijomis, todėl darbuotojams, kurie turi bendrų teigiamų prisiminimų yra daug lengviau dirbti komandoje. Teigiami prisiminimai stiprina komandos narių santykius ir moralę.

Komandos nariai pabėgimo kambariuose skatinami  žaisti pasitelkiant visas jėgas, įveikti „neįveikiamus“ iššūkius, dirbti kartu, komunikuoti ir priimti svarbius sprendimus – visa tai prisideda prie puikių prisiminimų.

Kurdami puikius prisiminimus – sukurkime puikias ir svarbiausia laiminčias komandas!

Komandos formavimas pabėgimo kambaryje

 

Norite daugiau sužinoti apie geriausią komandos formavimo veiklą?

 

Mūsų draugiškas kolektyvas yra pasiruošęs atsakyti į bet kokį Jūsų klausimą. Susisiekite telefonu +370 607 73743 arba el. paštu info@breakfree.lt . Taip pat, galite rezervuoti laiką į bet kurį mūsų kambarį čia.

Aš esu Saulius. Šaškės, šachmatai, stalo žaidimai – mano idealus, loginis laisvalaikis. Mėgstamiausia veikla, kuria užsidegu neapsakomai greitai ir užtikrintai - kūryba. Visada stengiuosi kurti nuoširdžiai, nes tikiu, kad taai daugiau nei darbas. Tiesą sakant, mėgstu stebinti visus, tad pabėgimo kambariuose žmonėms pateikiu geriausias idėjas!

P.S aprašyme užšifruota slapta žinutė tau. Nuo teksto pradžios atskaičiuok kas ketvirtą žodį, iš jo išsirašyk ketvirtą raidę ir pabaigus tekstą, skaityk slaptą žinutę iš dešinės į kairę! 🙂

Komentarai