Nerezervuokite laiko pabėgimo kambaryje, kol neperskaitysite šių 6 patarimų!

Mes šiuo metu esame aplankę beveik 70 pabėgimo kambarių Europoje. Tačiau ne paslaptis, kad šiuo metu visame pasaulyje pabėgimo kambarius atidarinėja visi, kas netingi, tačiau tikrai gerus siūlo vienetai.

Atvykę į kitą miestą ar šalį mes vadovaujamės pačių susikurta sistema, kuri leidžia aplankyti tik geriausius kambarius ir norime ja pasidalinti su Jumis.

1. Ieškokite įmonės su didesne kambarių įvairove. Kuo didesnis pasirinkimas – tuo lengviau rasti tinkamiausią variantą Jūsų komandai, be to, tai rodo, kad įmonė dirba sėkmingai.

Kambariai gali skirtis sudėtingumu, tematika, žmonių skaičiumi komandoje, duodamu laiku ištrūkimui ir t.t. Geras pabėgimo kambarių organizatorius, turintis ne vieną kambarį, padės Jums pasirinkti labiausiai tinkantį variantą.

Mes patys dažniausiai paskambiname arba elektroniniu laišku išsiaiškiname, kokį geriausią variantą mums gali pasiūlyti.

2. Atkreipkite dėmesį, kiek metų įmonė organizuoja pabėgimo kambarių pramogą. Patirtis dažniausiai reiškia kokybę.

Nauji kambariai, ypač gerai nepasiruošę atėjimui į rinką, gali turėti daug nesklandumų, trūkumų, gali kas nors neveikti ar sugesti žaidimo metu. Tokiu atveju sužinokite, kiek komandų jau apsilankė kambaryje, ar kambarys buvo daug kartų testuotas.

Ilgai rinkoje esantys organizatoriai gali siūlyti kambarius su nusidėvėjusiomis užduotimis, pasenusiais ar ne tokiais įdomiais, paprastais sprendimais. Todėl pravartu pasidomėti ar kambarių užduotys yra atnaujinamos ir prižiūrimos, ar kambarys yra tobulinamas. Gal jis tebėra toks pats, koks buvo sukurtas prieš 3 metus?

Jei kambarys tikrai geras ir yra prižiūrimas, viskas gerai. Bet lankydamiesi franšizę turinčiuose kambariuose, ne kartą nusivylėme inventoriaus nusidėvėjimu. Atrodo, kad nusipirkę kambarį, savininkai nemato prasmės jo prižiūrėti arba tiesiog per retai tai daro.

3. Atkreipkite dėmesį į atsiliepimus ir rekomendacijas. Rekomendacijos iš lūpų į lūpas visada yra geriausios.

Atsiliepimai internete naudingi, jei jų yra daug, nes vos keli labai geri atsiliepimai greičiausiai bus parašyti savininkų draugų. Didelis atsiliepimų skaičius kartais taip pat parodo, kad įmonė veikia seniai ir yra prikaupusi daug gerų atsiliepimų iš seniau, bet tai nereiškia, kad ji tikrai geriausia mieste.

Dažnai daugelis naujų įmonių parengia daug geresnius kambarius, ypač jei senosios įmonės užmiega ant laurų. Kadangi pabėgimo kambarių pramoga yra vis dar nauja, geriausią patarimą gali duoti žmonės aplankę ne vieną ir ne du kambarius, tad jei tokių pažįstate, paprašykite jų rekomendacijų.

Gaila, tačiau Lietuvoje dar nėra susikūrusių kambarių vertintojų komandų, kurios labai populiarios užsienyje. Tokios komandos lanko visus kambarius iš eilės ir juos aprašinėja, daro apžvalgas, vertinimus. Keliaudami į pabėgimo kambarius užsienyje, esame ne kartą klausę tokių komandų patarimų ir jais nė kart nenusivylėme.

4. Svarbu ir vizualus įmonės pateikimas internete ir mieste. Daug apie pačią įmonę ir jos estetikos bei dizaino suvokimą galime suprasti iš internetinio puslapio, reklamos, kambarių nuotraukų, aprašymų.

Lankydamiesi tam tikros tematikos kambaryje, Jūs tikitės, kad ta tematika bus atspindėta ir Jūsų komanda pateks į nekasdienišką atmosferą. Jei įmonė nesugeba savęs gražiai ir tinkamai pateikti, vargu ar kambariai bus verti dėmesio.

Mes patys mėgstame lankyti kambarius, kurių dizainas išskirtinis. Dar nei karto nematėme, kad patraukliai save pateikianti įmonė būtų įrengusi prasto dizaino kambarį. Kartais ne visos užduotys būna labai stiprios ir geros, bet kambario apipavidalinimas ir atmosfera – aukšto lygio, o tai pamatyti tikrai verta.

5. Pabėgimo kambarių vieta mieste. Kiek esame susidūrę – beveik visuomet geri kambariai būna patogioje vietoje, kur geras susisiekimas, miesto centre, senamiestyje arba netoli jų.

Labai retais atvejais ir tik dėl ypatingos idėjos geras organizatorius pasirinks labai prastą vietą mieste. Atkreipkite į tai dėmesį.

6. Kaina. Kaip ir visur, taip ir čia, rasite pigių, vidutinio brangumo ir brangiausių kambarių.

Mes patys pastebime, kad kambariai pigūs būna dėl dviejų priežasčių – arba jie tik pradeda savo veiklą, arba yra tokie prasti, kad tik taip prisivilioja klientus.

Kalbant apie vidutinio brangumo ir brangius kambarius, mūsų patirtis rodo, kad tik pagal kainą sunku ką nors spręsti. Tikrai dažnai pasitaiko, kad geras kambarys gali kainuoti tiek pat, kiek ir gana prastas, todėl nesiūlome vadovautis tik kaina, kuri retai atspindi tiesą apie kambarius.

Vis tik rečiau pasitaikys, kad brangiau kainuos prastesnio lygio kambarys, bet tai ne 100 proc. taisyklė.

Ieva Vizbaraitė
Autorius:

Aš esu Ieva, Break Free pabėgimo kambarių įkūrėja ir žmogiškųjų išteklių specialistė. Jau nuo vaikystės žinojau, kad užaugus turėsiu savo verslą. Galbūt neplanavau, kad taip anksti. 🙂 Žinau, kad esu tikrai savoje vietoje, nes nieko nėra geriau kaip matyti, kad viskas ką tu sukūrei džiugina aplinkinius.

Komentarai